BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > O Kozach

Krótka historia "Wiadomości Koziańskich"

Ostatnia aktualizacja: 2012-04-16 11:14:00

biuletyn "Wiadomosci Koziańskie" zestaw roczny

rys.Zestaw roczny wydanych biuletynów

W kwietniu 1999 roku, w bielskim Sądzie Okręgowym dokonano oficjalnego wpisu do rejestru dzienników i czasopism KOZIAŃSKICH WIADOMOŚCI i ukazał się ich pierwszy numer.

Od tego momentu samorząd Gminy Kozy zyskał pełnoprawny, własny organ prasowy.

Historia wydawania biuletynu gminnego jest jednak o wiele starsza i sięga przemian ustrojowych w końca lat osiemdziesiątych. Urząd Gminy publikował skromne biuletyny chcąc przekazywać mieszkańcom istotne informacje dotyczące funkcjonowania samorządu (np. wysokość podatków, budżet gminny itp.), które ukazywały się w niewielkim kserowanym nakładzie.

Ciągle zwiększające się zadania Gminy zaczęły z czasem wymuszać częstotliwość i obszerność Wiadomości Gminnych (bo tak nazwano wówczas biuletyn). Powoli z zszywki kilku kserowanych kartek A4 biuletyn zyskiwał formę niewielkiej broszury. Z czasem pojawiła się stała winieta i jeden dodatkowy kolor (tylko na okładce). Niestety poziom poligraficzny w tym pierwszy okresie pozostawiał wiele do życzenia.

Następowały kolejne zmiany szaty graficznej i dokładano kolorowe strony.

Obecnie KOZIAŃSKIE WIADOMOŚCI ukazują się siedem razy w roku (średnio raz na dwa miesiące).Daty wydań poprzedzają istotne wydarzenia w naszej społeczności (np. przed Dniami Kóz lub Dożynkami) o raz zbiegają się z terminem ustalenia budżetu, czy też okresem zmian podatkowych.

W KOZIAŃSKICH WIADOMOŚCIACH na stałe poza informacjami przygotowanymi przez pracowników Urzędu Gminy znalazły miejsce teksty opisujące życie w naszych szkołach i wydarzenia kulturalne.

Należy zaznaczyć, że wśród autorów tekstów ukazujących się w naszym czasopiśmie nie ma zawodowych dziennikarzy, a tylko zapaleńcy chcący podzielić się radością ze swojej pracy. Dlatego też bardzo się cieszymy („my", czyli piszący teksty) widząc, że KOZIAŃSKIE WIADOMOŚCI są rozchwytywane i wielokrotnie słyszymy prośby o zwiększenie nakładu ( od kwietnia 2012 roku 2100 egz.).

 


Nawigacja: Główna > O Kozach

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u