BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Kategorie > Dożynki

Kategoria: Dożynki

Aktualności i ogłoszenia:

Galerie:

Symbole dożynkowego święta

Dodano: 2009-09-27 16:45:10
Dożynki posiadają symbole nieodmiennie kojarzące się z tym dorocznym rolniczym świętem plonów. Są nimi bez wątpienia: starostowie czyli gospodarze "Dożynek", chleb upieczony z mąki ze zbiorów tegorocznych, okazałe kołacze, wieniec i plony ziemi w postaci zbóż, warzyw i owoców, korowód dożynkowy, a także towarzyszące pracy rolnika maszyny i ... uświetniająca obchody święta .... muzyka... i ludzie... cieszący się plonami i zakończeniem żniw biorący udział w obchodach święta.

Dożynki 2009 konkurencja toczenia opon z ciągnika

Dodano: 2009-09-26 11:24:18
galeria pokazuje jeden z konkursów dla koziańskich herosów... toczenie opony z ciągnika...a nagrody zachęcają do uczestnictwa ... swym kształtem i zawartością ...

Skrót z obchodów Dożynek 2009 w Kozach

Dodano: 2009-09-17 16:38:16
miejsca i główne wydarzenia obchodów święta plonów "DOŻYNKI 2009" w Kozach

Uroczystości dożynkowe w kościele

Dodano: 2009-09-16 10:52:33
obrzędy dożynkowe

Obrzędy związane z dorocznym świętem plonów - "Dożynki 2009" w Kozach

Dodano: 2009-09-10 14:14:53
Galeria zawiera migawki z obrządku Dożynek w Kozach w dniu 6 sierpnia 2009 roku. Obrzędowość tego święta zaczyna już od tworzenia wieńca dożynkowego na specjalnych warsztatach. Wieniec i ozdoby dożynkowe wyplatają gospodynie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przy udziale harcerzy, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Harcerze od kilku lat przejęli pieczenie tradycyjnych kołaczy i placków uświetniających obchody święta. W niedziele korowód formuje się w okolicach placu targowego i uroczyście rusza do kościoła gdzie czekają zaproszeni goście i mieszkańcy zgromadzeni na uroczystości. Kapłan uroczyście wita dożynkowych starostów z chlebem, darami i wieńcem. Odbywa się uroczysta msza i pobłogosławienie przyniesionych darów. Po mszy goście ruszają w okolice dawnego dworu gdzie władze wsi witają uroczyście starostów rozpoczynając świętowanie. Imprezie towarzyszą stoiska gdzie nabyć można rośliny, nasiona, miody, sprzęt rolniczy a także pyszne wiejskie przysmaki. Na specjalnie przygotowanych miejscach w parku dworskim można siedząc oglądać pokazy, konkursy i koncerty - posłuchać muzyki a także potańczyć.

Nawigacja: Główna > Kategorie > Dożynki

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u