Nawigacja: Główna > Aktualności > 2014 > 03 > 20

Dodano: 2014-03-20 08:29:33Wygasa: 2014-03-27

nasi młodzi pływacy po raz kolejny zaznaczyli swą obecność na zawodach

nowymi rekordami i pozycjami medalowymi !

wyniki zawodów -  kliknij

wszystkie galerie zdjęć z zawodów - kliknij

---------------------

w aktualnościach portalu Region czytamy ...

W Radlinie w Lidze Klubów Śląskich złoto i brąz wywalczyła Julia Koczur na 200m stylem dowolnym i 50m motylkowym, a Mikołaj Kozieł zdobył brązowy medal na 100m zmiennym.

Natomiast podczas zawodów z cyklu "Sobota Pływacka" w Wadowicach Emilia Drzazga trzykrotnie stawała na podium – na drugim stopniu za 100m stylem zmiennym, a na trzecim za 50m i 100m grzbietowym. Po jednym brązowym krążku dorzucili Amelia Gregorczyk – na 50m klasykiem i Marcin Malarz – na 200m kraulem.

(..)

Klub w wielkim stylu zdobył Puchar Burmistrza Myslenic i wygrał klasyfikację drużynową wyprzedzając drugi zespół STP Nowy Sącz aż o 1056 punktów FINA. Ekipa z Kóz zdobyła 23 medale i prawie wszyscy zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe.

Najlepszymi zawodnikami wg punktacji FINA za 2 starty zostali: Weronika Kuc, Maja Malarz, Mikołaj Kozieł i Damian Otrząsek.

Trzy medale – 2 złote i 1 srebrny wywalczył Damian Otrząsek. Po dwa medale zdobyli: Maja Malarz (2 złote), Mikołaj Kozieł (2 złote), Weronika Kuc (złoty i srebrny), Emilia Drzazga (2 srebrne), Justyna Sołczykiewicz – (srebrny i brązowy).

Po jednym medalu wywalczyli: Julia Koczur (złoty), Michał Papuga (złoty), Kinga Wrzeszcz (srebrny), Wojciech Jąkalski (srebrny), Sebastian Strojek (srebrny), Amelia Gregorczyk (brązowy) , Anna Kapela (brązowy) i Maksymilian Gram (brązowy).

Sztafeta 4x 50m zmienny 12-16 lat dziewcząt w składzie Weronika Kuc, Paulina Kożuch, Dominika Bułka i Julia Koczur wywalczyła srebro, a sztafeta 4x50m zmienny 12-16 lat chłopców w składzie Wojciech Jąkalski, Damian Otrząsek, Michał Badura i Mikołaj Kozieł zdobyła brąz ...