BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2014 > 01 > 15
Kategoria: Współpraca z NGO

Wyróżnieni strażacy -fotorepotraż

Dodano: 2014-01-15 08:56:19Wygasa: 2014-02-15

Trzydzieści trzy osoby żyjące i nieżyjące zostały wpisane do Księgi Wyróżnionych najwyższymi oznaczeniami Związku OSP powiatu bielskiego w grudniu 2013 roku.

http://www.radiobielsko.pl/news/20293-Wyroznieni-strazacy-ochotnicy---fotoreportaz.html#20293

Uroczystości wręczenia dyplomów strażakom oraz przedstawicielom rodzin strażaków którzy już nie żyją odbyły się 9 stycznia br. w siedzibie OSP Janowice. – Powierzono mi prowadzenie komisji historycznej. Odbyło się kilka spotkań na których Komisja Historyczna przeanalizowała zgłoszone kandydatury. Do Księgi Wyróżnionych zostały wpisane te osoby które otrzymały najwyższe odznaczenia Związku OSP, PSP, a także członkowie honorowi i członkowie zarządu. Obecnie są dwie księgi, Księga Zasłużonych w której jest wpisanych 12 osób, i księga wyróżnionych w której są wpisane 33 osoby żyjące i nieżyjące – mówił dh Władysław Skoczylas, Przewodniczący Komisji Historycznej, Członek Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP-RP w Bielsku-Białej, członek OSP Kozy.

– Staramy się nie zapomnieć o najstarszych strażakach, działaczach, tych najbardziej zasłużonych. Słowa podziękowań, które wypłynęły z wielu ust, są najwyższą formą wyrazu uznania dla tych społecznych działaczy, którzy dawniej, i w obecnym czasie, czynią tą strażacką powinność. Do księgi Wyróżnionych zostali wpisani również najstarsi druhowie OSP, dh Jan kłoda, dh Józef Kopeć, dh Władysław Górny, którzy w pożarnictwie mają po 60 - 70 lat działalności. To jest pierwsza część księgi wyróżnionych,  następne wydanie planujemy z okazji dnia św. Floriana  – mówił dh Stanisław Górny, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego w Bielsku-Białej. Uroczystości zakończyły się składaniem życzeń i gratulacji oraz poczęstunkiem.


Podobne spotkanie dla wyróżnionych druhów z Kóz odbędzie się w maju br


Foto & video: Mirosław Jamro

wiadomość w całości ze strony:http://www.radiobielsko.pl/news/20293-Wyroznieni-strazacy-ochotnicy---fotoreportaz.html#20293


Kategoria: Współpraca z NGO
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2014 > 01 > 15

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u