BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 11 > 06
Kategoria: KULTURA

Dyrektor Domu Kultury w Kozach nominowany do nagrody Starosty im. Ks. Londzina

Dodano: 2013-11-06 09:43:36Wygasa: 2013-11-23

logo

Nagroda to dowód uznania i uhonorowania osób, które w działalności naukowej, kulturalnej, artystycznej i samorządowej nawiązują do idei realizowanych przez Ks. Lodzina, wnosząc trwałe i humanistyczne wartości do życia społecznego i kulturalnego regionu, rozsławiając i promując naszą "małą Ojczyznę". Sama nominacja do nagrody na forum Gmin jest już dużym wyróżnieniem ...Marek Małecki

W tym roku nominację z Gminy KOZY otrzymał  pan Marek Małecki - GRATULUJEMY !

Poniżej bliższe informacje na ten temat ...

w nominacjach czytamy między innymi*:

Marek Małecki

Gmina Kozy - nominowany MAREK MAŁECKI

Dyrektor Domu Kultury w Kozach.

Filmowiec, pasjonat filmu animowanego, filmy jego autorstwa na licznych festiwalach filmów nieprofesjonalnych w Polsce zdobywały nagrody.

Współtworzył wydawaną przez kilka lat „Gazetę Koziańską” i współpracował przy powstawaniu biuletynów informacyjnych Urzędu Gminy Kozy, by w 1999 roku przekształcić je w lokalne czasopismo „Koziańskie Wiadomości” i pełnić rolę redaktora naczelnego.

Jest współzałożycielem Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Kóz i współorganizatorem Izby Historycznej im. A. Zubra (projektował i wykonywał pierwsze ekspozycje).

Jest jednym z inicjatorów powołania instytucji kultury – Domu Kultury. Będąc orędownikiem aktywnego uczestnictwa w kulturze inicjuje liczne formy działań warsztatowych oraz tworzy warunki do rozwoju twórczego młodych ludzi.

Wspomaga miejscowe zespoły muzyczne, opiekuje się Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Od początku organizuje przegląd orkiestr dętych, który z czasem zostaje przekształcony w festiwal, by ostatecznie od 2004r. zyskać ramy międzynarodowej imprezy muzycznej.

Zaangażowany w ideę reaktywacji dawnego, koziańskiego stroju damskiego, autor opracowania dotyczącego tradycyjnego stroju i inicjator projektów umożliwiających wyposażenie członkiń Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespołu Pieśni i Tańca Kozianie w repliki dawnych koziańskich strojów.

Wyróżniany miedzy innymi Złotą Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego i Honorową Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (..*)

 

--------

 

GRATULUJEMY nominacji i życzymy otrzymania tej cennej nagrody!

 

Dla uzupełnienia przypomnijmy, co powiedział Dyrektor Marek Małecki o swoich działaniach w wywiadzie dla REGIONU -kliknij*

----------------------------

 o  nagrodzie:

Nagroda im. Ks. Prałata Józefa Londzina - wielkiego patrioty, posła, działacza społecznego i samorządowego Ziemi Bielskiej i Cieszyńskiej, została ustanowiona przez Starostę Bielskiego z okazji 70 rocznicy śmierci księdza, dla upamiętnienia nieprzemijających zasług wybitnej postaci, jaką był ks. Józef Londzin.

"...Wszyscy dotychczasowi nominowani przez lokalne samorządy do wszystkich czternastu już edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina to społecznicy, lokalne autorytety, ludzie nie obojętni na sprawy drugiego człowieka, niezwykli przez swoje talenty, zdolności i umiejętności, wybitni i jednocześnie bardzo skromni. O takich jak Oni Jan Paweł II mówił, że są Ludźmi Sumienia ..."*

 

 

 

poniżej skład kapituły i lista zwycięzców dotychczasowych edycji tej Nagrody*:

nominowani i kapituła nagrody Londzina

Zwycięzcą XIV edycju Nagrody im.ks.Londzina w 2012 roku  został: Ks. STANISŁAW JASEK z Gminy Buczkowice

---------------------------------

W dniu 8 listopada br w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej już po raz piętnasty Starosta Bielski Andrzej Płonka wręczy prestiżową nagrodę im. Ks. prałata Józefa Londzina. 

Wszystkie informacje o  tegorocznych nominowanych do NAGRODY- kliknij

------------------------

 

 

zebrała i opracowała: H.Kozieł

 

*materiały dot. Nagrody pochodzą z publikacji "Mój Powiat" nr 120 rok wydania 14 opublikowane (wkładka) pażdziernik- listopad 2012 oraz informacji ze strony internetowej Starostwa

*informacja o nominowanych kandydatach ze strony:http://www.powiat.bielsko.pl/)

*materiał wywiadu i zdjęcie: http://www.region.info.pl/2012/artykul,0,2869,z-markiem-maleckim-o-kulturze-przez-duze-k.html


Kategoria: KULTURA
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 11 > 06

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u