BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 09 > 17
Kategoria: O KOZACH ... inaczej

2 koziański festiwal duszonek

Dodano: 2013-09-17 12:06:59Wygasa: 2013-10-31

W sobotnie popołudnie 14 września w Kozach miała miejsce druga edycja kulinarnego konkursu na najbardziej smakowite duszonki.

Pod tą nazwą kryje się nie tylko przygotowywana na ognisku w żeliwnych kociołkach potrawa, której podstawowym składnikiem są ziemniaki, lecz także cała tradycja towarzyskich ogniskowych biesiad. W tym roku w konkursowe kulinarne szranki stanęło siedem garnków duszonek, a prawie setka jurorów – smakoszy tej potrawy, rozkoszując się ich aromatem i smakiem, oddawało swój głos na te najbardziej smakowite. Największym uznaniem cieszyły się duszonki przygotowane przez Panią Stefanię Dyczek, a tajemnicą jej kulinarnego sukcesu są dodawane do potrawy wędzone żeberka. Na uczestników festiwalowej rywalizacji oczekiwały nie tylko słowa zachwytów zgromadzonej publiczności, ale także nagrody rzeczowe i dyplomy.
Konkurs, którego organizatorem jest Wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski i Rada Gminy Kozy z jej Przewodniczącą Bożeną Sadlik, stawia sobie za cel nie tylko kultywowanie lokalnych tradycji, lecz także wspólną zabawę dla całych rodzin. Oprócz pikniku z duszonkami organizatorzy przygotowali dla całych rodzin atrakcyjne zabawy prowadzone przez AKADEMIĘ FANTASTYKI. Organizatorzy gorąco dziękują uczestnikom i festiwalowej publiczności za udział w pikniku i zapraszają na koziańskie duszonki już za rok!

TB


Kategoria: O KOZACH ... inaczej
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 09 > 17

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u