BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 06 > 10
Kategoria: RADA GMINY - aktualności

Pod hasłem „Ochrona środowiska"...

Dodano: 2013-06-10 12:26:38Wygasa: 2013-06-22

sejmik w Kozach W Kozach miał miejsce kolejny, trzeci już sejmik, w którym obok władz gminnych i szkolnych udział wzięły dzieci i młodzież z miejscowych placówek oświatowych.

Galeria prezentuje zdjęcia z przebiegu spotkania

Poniżej relacja z obrad ...

Sejmik Młodzieżowy ma być okazją do wspólnego działania młodych ludzi uczących się w Gminie Kozy- od przedszkola po liceum- formą projektu dającego możliwość zdobycia doświadczeń w zakresie samorządności, a przede wszystkim ma zachęcać młode pokolenie do angażowania się w sprawy ważne.

III Sejmik przygotowali uczniowie L.O. im. K. K. Baczyńskiego w Kozach w auli Szkoły Podstawowej nr 2, która niedawno obchodziła swoje 50-lecie. Obrady prowadził Robert Fabia, a wspierał go Tomasz Romik, obaj pracujący w licealnym zarządzie Samorządu Uczniowskiego.

Młodzież zaprosiła gości: Wójta Gminy Kozy- pana Krzysztofa Fiałkowskiego, Przewodniczącą Rady Gminy Kozy- panią Bożenę Sadlik, Sekretarza Gminy Kozy- panią Monikę Olmę, dyrektora GZOSiP w Kozach- panią Renatę Stachurę, Radnych Gminy Kozy, dyrektorów placówek oświatowych Gminy Kozy, nauczycieli pracujących w tych placówkach, przedstawiciela lokalnych mediów w osobie pana Tomasza Bednarskiego, oraz  uczniów.

W części pierwszej obrad przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych przedstawili  swój głos w dyskusji na temat ochrony środowiska (prezentacje multimedialne, plakaty), dzieląc się zarówno wiedzą ogólną, jak i opisem działań proekologicznych podejmowanych przez uczniów przez cały rok. (Odsyłamy na strony internetowe koziańskich szkół i przedszkola). Dorośli wysoko ocenili „świadomość młodzieży i wiedzę o zasadach ochrony środowiska"

Obradujący sformułowali następujące wnioski i apel do dorosłych:

Wnioski:

-My młodzi jesteśmy odpowiedzialni za działania w zakresie ochrony środowiska;

-jesteśmy świadomi, jak wiele od nas zależy, by atmosfera wokół tego ważnego tematu była pozytywna;

-wszystkie placówki oświatowe w Kozach jako ważny element działalności dydaktyczno-wychowawczej traktują ochronę środowiska;

-młodzi ludzie z Kóz współpracują w tym zakresie z kolegami z zagranicy w ramach europejskich projektów;

-mamy świadomość, że w naszej społeczności lokalnej jest jeszcze wiele do zrobienia w tym zakresie.

Apelujemy zatem do władz Gminy Kozy, Radnych, nauczycieli i wszystkich dorosłych o zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska, wspieranie naszych akcji swoim autorytetem i, jeśli to możliwe, także finansowo. Apelujemy do mediów lokalnych o nagłaśnianie wszystkich inicjatyw młodych. Panu Wójtowi i wszystkim pracownikom gminy życzymy skuteczności w realizacji zadania, jakim jest gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W części II Przewodnicząca Rady Gminy- pani Bożena Sadlik przedstawiła protokół z posiedzenia kapituły przyznającej statuetkę im. Jana Wolnickiego „Nauczycielowi Roku 2013". Kandydaci zgłoszeni przez placówki: Ilona Bek-SP1, Bożena Dyczkowska-SP2, Sylwia Szarlej-Wyrozumska- Gimnazjum, Miłosz Zelek-Liceum otrzymali statuetki nominacyjne. Kapituła wyróżnienie „Nauczyciel Roku 2013" przyznała dyrektor Przedszkola pani Bożenie Blachurze.

Oprawę muzyczną Sejmiku przygotowały licealistki Zuzanna Olearczyk i Dominika Bielak.

Na zakończenie spotkania dyrektor Liceum, Alina Nowak, podziękowała młodym ludziom, gościom, gospodarzowi obiektu za wspólne działanie oraz zaapelowała o „ekologię" w języku używanym na co dzień, czyli o jego niezaśmiecani.

opr.A.Nowak


Kategoria: RADA GMINY - aktualności
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 06 > 10

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u