BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 05 > 15
Kategoria: Gmina Kozy w statystykach

Szal dla platana i rondo w Kozach w najnowszej publikacji Polskie Rekordy i Osobliwości !!!

Dodano: 2013-05-15 11:30:57Wygasa: 2013-07-06

najdłuższy szalik świata dla platana

księga rekordów i osobliwości

jajowate rondo w Kozach w księdze rekordów i osobliwości

W marcu br Pan Dionizy Zeler specjalnie zaproszony kontroler Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych,  dokonał pomiaru długości szalika wykonanego dla platana przez dzieci z koziańskich szkół podstawowych i  potwierdził ten fakt specjalnym  celtyfikatem ... Wynik  pomiaru i ogłoszenie rekordu  pojawiło się w wydanej niedawno, 12 edycji publikacji Polskie Rekordy i Osobliwości ... Znalazło się  tam również niezwykłe RONDO z centrum miejscowości ... 

Szal wykonany został przez uczniów szkół podstawowych w Kozach, jako zadanie konkursowe na Happening pod platanem, w związku z konkursem na Europejskie Drzewo Roku 2013, w którym kandydował platan z parku w Kozach.

szal dla platana Kozy

 

Praca przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów konkursu! 

Najdłuższy kawałek szala wykonany przez jedną klasę miał 115,2 metra, a całość wykonana przez szkoły mierzyła wg wstępnych szacunków 1618,2 metra!! 

Patchworkowy szal zszywany był z kawałków tkaniny 40 cmx 40 cm  i łączony w taki sposób aby uzyskać odpowiedni efekt kolorystyczny i artystyczny ... Niektóre jego elementy były wprost niezwykłe pod wzgledem techniki wykonania  ...

Ze wzlędów technicznych nie można było całością szalika otulić drzewa. Dokonano tego symbolicznie małym  fragmentem szala pozostałą jego część  rozłożono przed platanem, a reszta w postaci wałka spoczęła u stóp drzewa. 

Wtedy zrodził się  pomysł zgłoszenia szala do Księgi Polskich Rekordów i Osobliwosci.

celtyfikat rekordu

Urząd Gminy dokonał zgłoszenia, przyjechał przedstawiciel  Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych, tak o tym  fakcie napisano:

"... Dokładny pomiar wyniósł 1614 metrów i 40 centymetrów, a to oznacza, że szal wpisany zostanie do encyklopedii Polskie Rekordy Osobliwości. - Oznajmiam, że 7 marca w Kozach padł „szalowy" rekord - po weryfikacji pomiaru powiedział Dionizy Zejer, kontroler Towarzystwa Rekordów Niecodziennych. 

W mierzeniu uczestniczyła młodzież z „Jedynki" i „Dwójki". - Była to forma szkolnego konkursu. Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. W akcję „Szal dla platana" szczególnie włączyły się młodsze klasy - o szyciu szala powiedzieli Alicja Nykiel i Tomasz Pająk, dyrektorzy koziańskich podstawówek. - Jest rekord! Dzisiejszy pomiar kończy wspaniałą akcję „Razem dla platana". Dziękuję wszystkim, którzy się w nią aktywnie włączyli.

Przede wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom - przy aplauzie uczestników, oficjalne mierzenie zakończył Wójt Gminy Kozy, Krzysztof Fiałkowski ..."  

wiadomość i galeria :http://www.beskidzka24.pl/artykul,kozy_padl_rekord,9460.html

oraz ze stroniy: http://kozy.vot.pl/aktualnosci/2013/02/08/oj-dzialo-sie-dzialo-w-kozach-pod-platanem/

 

okładka  12 edycji księgi rekordów i osobliwości

wstęp

informacja z księgi rekordów

 ... a oto jeszcze inna koziańska osobliwość, która pojawiła się w tym wydaniu  "Księgi rekordów i osobliwości"znajdująca się  u zbiegu ulic Krakowskiej, Bielskiej, Beskidzkiej i Kościelnej.

To mocno pochylone ze względu na ukształtowanie terenu i  "jajowate" rondo budzi skrajne emocje i to od początku swego istnienia: u jednych wywołuje zaskoczenie  i śmiech, u innych irytacje i złośliwe komentarze ...

Jedno jest pewne od końca roku 2011 ... służy bezwypadkowo ... wszystkim pieszym i kierowcom,  rozładowując bezkolizyjnie, intensywny ruch pojazdów na DK-52

 

jajowate rondo w Kozach w księdze rekordów i osobliwości

 zebrała i opracowała: hk


Kategoria: Gmina Kozy w statystykach
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2013 > 05 > 15

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u