BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 11 > 13
Kategoria: Imprezy Konkursy Wystawy

Nagroda Londzina w 2012 roku ...

Dodano: 2012-11-13 08:42:16Wygasa: 2012-11-30

W dniu 9 listopada w przeddzień wigili Narodowego Święta Niepodległości w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej już po raz czternasty Starosta Bielski Andrzej Płonka wręczył prestiżową nagrodę im ks prałata Józefa Londzina. pani Krystyna Knycz

logo"...Wszyscy dotychczasowi nominowani przez lokalne samorządy do wszystkich czternastu już edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. Ks. Józefa Londzina to społecznicy, lokalne autorytety, ludzie nie obojętni na sprawy drugiego człowieka, niezwykli przez swoje talenty, zdolności i umiejętności, wybitni i jednocześnie bardzo skromni. O takich jak Oni Jan Paweł II mówił, że są Ludźmi Sumienia..."

Nominacje z naszej Gminy do Nagrody im. Ks. Prałata Józefa Londzina otrzymała w tym roku pani Krystyna Knycz ...

Przed południem, podczas uroczystości SEPER MELIOR  dnia 9 listopada, w Domu Kultury Wójt Gminy wręczył nominowanej specjalny pamiątkowy dyplom i kwiaty, a po południu tego samego dnia odbyło się ogłoszenia wyników - tegorocznego zwycięzcy tej Nagrody. ...

Poniżej galeria i bliższe informacje na ten temat ...

 

KRYSTYNA KNYCZ

pani Krystyna KnyczJest to osoba ciepła, skromna i ciesząca się ogromną sympatią czytelników i dzieci, które od kilku już pokoleń uczestniczą w zajęciach plastycznych pod Jej nadzorem.

Zdolnościom plastycznym, twórczym, pedagogicznym, ogromnej cierpliwości, wrażliwości i ciepłu wewnętrznemu należy przypisać to, że dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w zajęciach, a czytelnicy oprócz wypożyczenia książek zatrzymują się na dłużej, by porozmawiać.

To oni - dzieci,  młodzież, ich rodzice, czytelnicy -  byli właśnie głównymi wnioskodawcami zgłoszenia Pani Krysi do tej prestiżowej  nagrody!

Jest kierownikiem Filii nr 1 Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach od 1988 r.

W bibliotece oprócz działalności czytelniczej organizowane są zajęcia plastyczne, których uczestnicy niejednokrotnie brali udział w gminnej edycji Promocji Młodych Talentów.

Pod jej kierownictwem biblioteka dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsca w konkursie na najlepszą bibliotekę powiatu bielskiego.

Była pomysłodawczynią założenia obok Filii placu zabaw dla dzieci, zwanego "różanym" gdzie często organizowane są imprezy dla dzieci.

-------

 

Sama nominacja na forum Gminy Kozy do tej Nagrody  jest już dużym wyróżnieniem - GRATULUJEMY!

informacje o innych tegorocznych nominowanych - kliknij

 

o  nagrodzie:

Nagroda im. Ks. Prałata Józefa Londzina - wielkiego patrioty, posła, działacza społecznego i samorządowego Ziemi Bielskiej i Cieszyńskiej, została ustanowiona przez Starostę Bielskiego z okazji 70 rocznicy śmierci księdza, dla upamiętnienia nieprzemijających zasług wybitnej postaci, jaką był ks. Józef Londzin.

Nagroda wręczana jest corocznie w dowód uznania i uhonorowania osób, które w działalności naukowej, kulturalnej, artystycznej i samorządowej nawiązują do idei realizowanych przez Ks. Lodzina, wnosząc trwałe i humanistyczne wartości do życia społecznego i kulturalnego regionu, rozsławiając i promując naszą "małą Ojczyznę".

 

Ks. Prałat Józef Londzin kiedy żył i kim był ? kliknij

ks.Londzin

w uzasadnieniu  wniosku  Rady Gminy nominującym panią Krystynę Knycz  do nagrody  czytamy między innymi:

 

(..) Pani Krystyna Knycz jest kierownikiem Filii nr 1 Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozach od 1988 r.

Jest osobą, która z ogromnym zaangażowaniem wypełnia obowiązki bibliotekarza i jednocześnie wychowawcy przychodzących do niej dzieci.
W kierowanej przez nią bibliotece poza działalnością czytelniczą organizuje również zajęcia plastyczne, których uczestnicy brali udział w gminnej Promocji Młodych Talentów, zdobywając nagrody w postaci wakacyjnych wycieczek z Domem Kultury w Kozach.

Wielokrotnie wykonywali prace do konkursu z cyklu „Tworzymy własne wydawnictwo" organizowanego przez Książnicę Beskidzką.
Biblioteka nawiązała kontakt z zakładem płytek i wyrobów sanitarnych J. Pilcha w Jasienicy dzięki, któremu dzieci z kółka plastycznego mogą tworzyć z gliny różne cuda, które zostają później wypalone w piecu zakładowym.

Dwukrotnie w latach 2002 i 2004 Filia zdobywała pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą bibliotekę powiatu bielskiego.
Na terenie biblioteki odbywają się także różnorodne imprezy, m.in. czytanie bajek w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom", spotkania z ciekawymi ludźmi.

Od 2008 r. obok Filii funkcjonuje plac zabaw dla dzieci „Rożany", gdzie często odbywają się ogniska i różne zabawy.W tym roku, po raz kolejny, na jego terenie została zorganizowana wakacyjna „Noc pod namiotami".

Pani Krystyna Knycz jest osobą otwartą, kreatywną, bardzo zaangażowaną w swoją pracę, którą traktuje jak pasję.

Swoją osobowością przyciąga dzieci i młodzież, które bardzo chętnie i licznie uczestniczą w prowadzonych na terenie biblioteki i placu zabaw działaniach (...).

-------

poniżej skład kapituły i lista zwycięzców dotychczasowych edycji tej Nagrody:

nominowani i kapituła nagrody Londzina

Zwycięzcą XIV edycju Nagrody im.ks.Londzina w 2012 roku  został:

Ks. STANISŁAW JASEK

Laureat Święcenia kapłańskie otrzymał 21.06.1964r. na Wawelu z rąk biskupa Karola Wojtyły.  W 1977r. został proboszczem w  parafii Buczkowice. W 1984r. przyznano mu godność kanonika, a w 1994r. prałata. Z jego inicjatywy został rozbudowany kościół, salki katechetyczne z zapleczem gospodarczym, plebania, cmentarz i wyremontowana kapliczka. Mocno wspierał organizacje społeczne, integrował lokalną społeczność, aktywnie współpracował ze wszystkimi organizacjami społecznymi, organizował koncerty, festiwale, spotkania. Został fundatorem sztandaru OSP w Buczkowicach. Włączał się w budowę sieci wodociągowej, gazowej i kanalizacyjnej, parkingów i cmentarza komunalnego.  
 Przez długie lata finansował żywienie przedszkolaków i uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.  Z utworzonym przy parafii Zespołem Charytatywnym organizował zbiórki odzieży i żywności , pomagał materialnie i duchowo osobom poszkodowanym przez klęski żywiołowe.

 

Gratulujemy zwycięstwa nagrodzonemu ks.STANISŁAWOWI  JASKOWI

oraz Gminie Buczkowice  !!!

 

 

materiały dot. Nagrody pochodzą z publikacji "Mój Powiat" nr 120 rok wydania 14 opublikowane (wkładka) pażdziernik- listopad 2012 oraz informacji ze strony internetowej Starostwa

na podstawie dostępnych źródeł opr.H.Kozieł


Kategoria: Imprezy Konkursy Wystawy
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 11 > 13

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u