BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 11 > 06
Kategoria: O KOZACH ... inaczej

Paweł Stępień z Kóz w " MAM TALENT"

Dodano: 2012-11-06 15:41:07Wygasa: 2012-11-12

W ostatnim castingu do piątej edycji "Mam Talent!" i zarazem w  ostatniej szansie na udział w odcinkach na żywo wystąpił Paweł Stępień z Kóz

patrz: http://mamtalent.tvn.pl/uczestnicy/sezon-5,1896,1,lastName/pawel-stepien,1949.html

PAWEŁ sTĘPIEŃ  Z kÓZW sobotę 10 listopada 2012r  w programie  "MAM TALENT" wystąpi ponownie.

Został zakwalifikowany w drodze kolejnych eliminacji  do półfinałowej 40-stki ... z pośród 10 000 uczestników z całej Polski.

Gratulujemy!

Paweł będzie potrzebował wsparcia widzów. Teraz to  SMS-y widzów  zdecydują o tym,  czy znajdzie się  w finale!

Zapraszamy i prosimy, w Jego imieniu, do  oglądania występu na żywo 10 listopada o 20:00 gdzie wykona własną komozycje ze swoim zespołem The Shivers  i ... o udział w głosowaniu!!!

Dzięki Jego wielkiemu talentowi muzycznemu popartemu latami nauki,  wiele osób w Polsce dowiedziało się również o miejscowości skąd pochodzi - o Kozach.

więcej o Pawle Stępniu niżej ...

występ w Kozach

Paweł Stępień

Wiek: 21 lat

Miejsce zamieszkania: Kozy k. Bielska-Białej

Zawód: student

Paweł ma 21 lat. Pochodzi z Kóz k. Bielska-Białej. Studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Grający na flecie 18-letni Paweł Stępień z podbielskich Kóz zdobył TEŻ  najwięcej głosów telewidzów w konkursie Młody Muzyk Roku 2009 zorganizowanym przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Konkurs ma promować młodych muzyków grających na klasycznych instrumentach

PATRZ:http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/tag/pawel-stepien-mam-talent.html

Od małego był uzdolniony muzycznie. Skończył I i II stopień w klasie fletu.

Paweł realizuje się muzycznie nie tylko w szkole, ale również udziela się w zespole "The Shivers".

Grają repertuar utrzymany w klimacie funk/disco/poprockowym. Muzykuje również z ojcem w zespole "Włóczykije". Tata gra na gitarze, a on na instrumentach klawiszowych.

Czasami gra koncerty, recitale na flecie. Lubi repertuar i klasyczny i nowoczesny.

więcej z wiadomości o muzyku:

Naukę gry rozpoczął w 1998 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasie fletu Doroty Korpanty. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: Grand Prix oraz I miejsca w kategorii premiery na III Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie (2009 r.), III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie na Instrumenty Dęte w Bydgoszczy „Miniatura" (2009 r.), I miejsca na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych klas IV i V II st. w Bydgoszczy (2008 r.), I miejsca na VI Ogólnopolskim Festiwalu Instrumentów Dętych w Szczecinie „Etiuda" (2008r.). Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filharmonii Agrafki Muzycznej. W 2009 r. został laureatem stypendium Młoda Polska. Brał czynnie udział w kursach mistrzowskich. W 2008 r. wziął udział w wakacyjnym kursie w Idyllwild (Los Angeles), który zakończył się koncertem w Disney Concert Hall.

 

O SOBIE mówi:Moja przygoda z instrumentem zaczęła się od
gry na pianinie kiedy skończyłem 6 lat. W wieku 7 lat poszedłem na egzaminy do szkoły muzycznej z zamiarem gry na fortepianie. Kiedy zdałem egzaminy wstępne komisja (ku niechęci moich rodziców, którzy zainwestowali już wcześniej w fortepian) przydzieliła mnie na flet poprzeczny. No i tak to się wszystko zaczęło.

Lubię swój instrument ponieważ ma piękne brzmienie i duże możliwości zabawy z barwą. Dodatkowo jest instrumentem bardzo efektownym. Na flecie można też wykonywać wiele bardzo fajnych technik alternatywnych . Poza tym na flet jest bardzo wiele ciekawych pozycji co daje dużą frajdę.

W wolnych chwilach słucham muzyki fletowej. Poza tym bardzo wiele słucham muzyki filmowej, głównie z twórczości Johna Williamsa. Ale na pewno moim ulubionym stylem muzycznym jest funk. Styl ten reprezentuje moja ulubiona formacja muzyczna czyli Tower of Power. Poza tym słucham także jazzu, bluesa, soulu, rocka, hard rocka i heavy metalu.

Moim idolem z flecistów jest Emmanuel Pahud. Jeżeli chodzi o kompozytorów jest nim na pewno John Williams. Wzorem do naśladowania jest piłkarz Ryan Giggs, który pokazuje, że można żyć spokojnie i z klasą pomimo wielkiej popularności. Nie można także zapomnieć o Janie Pawle II, który niewątpliwie dla nas wszystkich jest wzorem do naśladowania.

Oprócz muzyki moją pasją jest sport. Głównie piłka nożna. Poza tym także skoki narciarskie, tenis, snooker. Interesują mnie także zjawiska paranormalne. Lubię także malarstwo renesansowe.

Miejsce które chciałabym odwiedzić to na pewno Ameryka Południowa. Bardzo lubię ich kulturę a w szczególności latynoską muzykę. Z chęcią zobaczyłbym również kraje dalekiego wschodu bo ich kultura jest również bardzo interesująca. A i chciałbym odwiedzić także dalekie Himalaje tak w ramach kapitalnej przygody.

Moim marzeniem jest koncertowanie po świecie. Chciałbym także nagrywać płyty. Jednym z marzeń jest także założenie bandu funkowego. Ale niewątpliwie moim największym i najważniejszym marzeniem jest założenie dużej, wspaniałej i przede wszystkim kochającej się rodziny.

Gdybym nie był muzykiem chciałbym być dziennikarzem piłkarskim. Bardzo lubię komentowanie meczów w telewizji dlatego może poszedł bym w tym kierunku. Czasami piszę też drobne artykuły do partali piłkarskich więc mógłbym także pisać felietony itp. Oczywiście przeprowadzanie wywiadów z piłkarzami po meczach a potem robienie relacji do telewizji też wchodziłoby w grę.

 

Paweł wystąpił wraz ze swoim zespołem podczas uroczystego apelu z okazji Świeta Niepoległości  w Domu Kultury w Kozach ...

czytamy na stronie Gimnazjum w Kozach:

(...) Po zakończonym apelu aplauz naszych uczniów wzbudził zespół The Shivers.

 Były owacje na stojąco oraz  kolejki po autografy i oczywiście bardzo fajna muzyka. 

Jeden z członków zespołu Paweł Stępień, kozianin, grający na flecie poprzecznym, jest półfinalistą „Mam talent".

Życzymy mu powodzenia w czasie najbliższego występu w telewizji (...)

galeria zdjęc patrz strona Gimnazjum:http://gimnazjum.kozy.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=43:dziaania-20122013&Itemid=60

(folder Zespół The Shivers - 7.11.2012)

Kurier radia Bielsko nr 39 z dnia 8 listopada pisze o nim:

artykuł z Kuriera radio Bielsko

źródło: wywiad  i  internet

opr.H.Kozieł


Kategoria: O KOZACH ... inaczej
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 11 > 06

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u