BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 10 > 16
Kategoria: Różne

Z Comeniusem do Grecji

Dodano: 2012-10-16 16:37:08Wygasa: 2012-10-27

logo akcjiUczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kozach, realizując projekt Comenius ,,European schools meet their challenges together'',  w dniach  1-5 października 2012 wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu na greckiej wyspie Chios ...

Czterech uczniów wraz z dwójką opiekunów przebywało w miejscowości Kardamyla, w północno-wschodniej części wyspy. Projekt odbywał się w szkole Livanio Gymnasio Kardamylon i rozpoczął się  międzynarodowymi rozgrywkami piłki siatkowej i koszykówki dla uczniów. W tym czasie nauczyciele  pracowali i przygotowywali kolejne etapy projektu (wizyta w Hiszpanii i Niemczech). Po emocjonujących meczach apetyty wzrosły i nadszedł czas na poznawanie tajników kuchni greckiej w formie warsztatów i degustacji specjałów przygotowanych przez młodzież. Kolejne dni upływały na zwiedzaniu wyspy, średniowiecznych warownych wiosek, fabryki produkującej wyroby z mastyki (żywicy pochodzącej z endemicznych drzew mastykowych), sadów cytrusowych i związanego z nimi muzeum. O historii wyspy, tradycyjnych strojach, zbiorach książek i map opowiedziano nam w publicznej bibliotece w mieście Chios. Poznawaniu się i konwersowaniu w języku angielskim pomogły warsztaty językowe z wykorzystaniem mini słowników opracowanych w Polsce, warsztaty tańców greckich oraz dyskoteka. Całemu pobytowi towarzyszyły: pyszne jedzenie oraz piękne krajobrazy. Wspomnienia słonecznych chwil z pobytu zostały utrwalone na zdjęciach i na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Oprac. Marta Procyk


Kategoria: Różne
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 10 > 16

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u