BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 09 > 18
Kategoria: Informacje ważne

Zielona Linia - pomoc dla poszukujących pracy

Dodano: 2012-09-18 15:19:09Wygasa: 2012-11-30

linkOdpowiadajac na prośbę Urzędu Pracy przedstawiamy poniżej  treść pisma w sprawie uruchomienia informacji o usługach Zielona Linia Centrum Kontaktowe dla Klientów urzędów pracy z całej Polski.

Założycielem Centrum jest Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie, jednostka Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

treść otrzymanej informacji:

Chcielibyśmy poinformować Państwa o nowej usłudze realizowanej na rzecz klientów urzędów Pracy a jednocześnie zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o usługach Centrum Zielona Linia wśród Państwa Klientów.

Biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku pracy oferujemy pomoc m.in. w postaci zaplecza informacyjnego oraz pomocy w poszukiwaniu ofert pracy, a także przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.

 Zielona Linia, to pierwsze w kraju Centrum Kontaktowe dla Klientów urzędów pracy z całej Polski. Założycielem Centrum jest Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie, jednostka Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zielona Linia umożliwia kontakt Klienta z urzędem za pośrednictwem różnych kanałów dostępowych (telefon, e-mail, formularze internetowe, konta osobiste na portalu) zamiast osobistej wizyty w urzędzie.

 

Misją Centrum „Zielona Linia" jest  stworzenie nowej jakości  w relacjach z bezrobotnymi i pracodawcami. Współpracując z pracodawcami „Zielona Linia" pośredniczy w rekrutacji pracowników, natomiast osoby poszukujące pracy i bezrobotni mogą liczyć na szeroką pomoc w zakresie pośrednictwa ofert pracy, szkoleń oraz upowszechniania informacji o usługach rynku pracy. Centrum „Zielona Linia" tworzy nową usługę urzędów pracy, która kreuje zupełnie nową rzeczywistość dla Klientów Służb Zatrudnienia.

 

Nasi specjaliści telefonicznie oraz e-mailowo (do listopada planujemy uruchomić również czat)  odpowiadają na pytania z zakresu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz m.in. kodeksu pracy, zakładania działalności gospodarczej. Pomagają wyjaśnić zawiłe sytuacje, informują o dostępnych formach pomocy z urzędu pracy (między innymi  tj. stypendium na kontynuowanie nauki, dofinansowanie do studiów podyplomowych, staż), czy możliwości odbycia szkoleń finansowanych zarówno ze środków Funduszu Pracy jak i środków unijnych. Zielona Linia oferuje również pomoc w wyszukiwaniu ofert  pracy, a od września br. uruchamia bezpłatną pomoc w przygotowaniu profesjonalnego cv oraz listu motywacyjnego. Usługi naszego Centrum realizowane są przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych, przez co w sposób szczególny mogą zainteresować ludzi korzystających dotąd z bezpośredniej formy kontaktu z urzędem..

 

Działania „Zielonej Linii" aktywnie wspiera Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zachęcając  do korzystania z usług Contact Center wszystkie osoby szukające informacji na temat instrumentów i świadczeń urzędów pracy, a także informacji o ofertach pracy, szkoleniach, itp.

 

W związku ze społeczną ideą „Zielonej Linii" i  korzyściami z rozpowszechnienia informacji na temat działalności naszego Centrum zwracamy się propozycją  współpracy  w obszarze zamieszczenia na Państwa stronie internetowej informacji o „Zielonej Linii" w postaci baneru i notatki prasowej. Format baneru jesteśmy w stanie dopasować do Państwa indywidualnych potrzeb/budowy strony.

Bylibyśmy wdzięczni, gdyby zechcieli Państwo upowszechnić tę informację na stronie internetowej  swojej instytucji. W razie potrzeby jesteśmy w stanie przygotować również  odpowiednią notatkę lub informację prasową oraz wszelkie, niezbędne ku temu materiały graficzne.

 

Zależy nam aby informacja o Centrum dotarła do jak największej liczby  zainteresowanych osób, dla których ta usługa została stworzona.

Jest to inicjatywa społeczna godna wsparcia ze strony innych urzędów. Jest to usługa informacyjna również dla Klientów z Państwa regionu. Stąd nasza ogromna prośba o przychylne ustosunkowanie się do naszej prośby.

 

 

Pozdrawiam,

 

Joanna Stanulewicz

 

Kierownik Oddziału

Oddział Obsługi Klienta

 

 

 

Centrum Informacyjno Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

biuro@zielonalinia.gov.pl

19524 - infolinia dla klientów

kontakt@zielonalinia.gov.pl

www.zielonalinia.gov.pl

hk


Kategoria: Informacje ważne
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 09 > 18

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u