BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 07 > 03
Kategoria: platan - DRZEWO ROKU

Happening pod platanem ...

Dodano: 2012-07-03 09:06:00Wygasa: 2012-07-03

Poniżej artykuł ze strony  LO im.K.K.Baczyńskiego w Kozach na temat happeningu platana ... i jego typów zwycięzcy na EURO 2012!?

W dniu 30 czerwca zakończyło się głosowanie na Drzewo Roku 2012. Również dzięki waszemu zaangażowaniu tytuł ten zdobył nasz Platan.

Warto dodać, że poprawnie udało mu się również "wytypować" Mistrza Europy- EURO 2012

(informacje z naszego happeningu poniżej).

22 czerwca od 11.15 szukaliśmy pod Platanem odpowiedzi na kilka pytań. Mam nadzieję, że ci, którzy byli na happeningu, będą mile wspominali te chwile...

Ile osób zmieści się pod konarami Platana? Było nas około 110 i mieliśmy bardzo dużo miejsca. Do pięciuset osób raczej bez problemu obejmą konary Platana.

Ile osób obejmie jego pień? Dziewczyny z Ia dokonały tego w piątkę (werdykt publiczności brzmiał: cztery i pół), chłopcy w czwórkę (werdykt publiczności: trzy i pół).

Czy nasze drzewo prawidłowo wytypuje triumfatora Euro 2012? Odbyło się kilka typowań, zobaczymy, które się sprawdzi. Dziewczęta: 1 miejsce Niemcy. Chłopcy: 1 miejsce Hiszpania. Nauczyciele: 1 miejsce Niemcy. „Platan" 1 miejsce Hiszpania. Już dziś będzie pierwsza weryfikacja typowań. Ostateczna nastąpi 1 lipca w Kijowie.

Jak głośno wykrzyczymy zwycięstwo w głosowaniu na Drzewo Roku 2012? Oj było głośno. Ludzie z targu zaglądali, co się dzieje. Stawiam na jakieś 110 decybeli (???)

Kto najszybciej wyśle sms-a o tajemniczej treści? Treść nie była taka tajemnicza- „Platan Drzewo Roku 2012", ale miejmy nadzieję, że prorocza. Tylko o 11.50 otrzymałem 28 sms-ów (ostatni przyszedł o 20.33!!!). Komisyjnie (Tomek Bułka, Paweł Chwała i Kamil Tlałka) stwierdziliśmy, że jako pierwszy nadszedł tekst od Magdy Kocik z klasy IIc. Gratulujemy.

Jak wielu gitarzystów zagra wspólnie w jego cieniu? Było ich dziesięciu (Ania Łańko, Magda Jarnot, Magda Wojtas, Wojtek Klimczyński, Tomek Romik, Sylwia Kaczmarczyk, Mateusz Klęczar, Szymon Tomalik, Dominika Bąk, Łukasz Etgens). Zagrali wspólnie Jimi Hendrixa Hey Joe, a Dominika Bielak i Zuzka Olearczyk wykonały utwór Leonarda Cohena "Hallelujah" przy akompaniamencie Wojtka Klimczyńskiego i Tomka Romika. Serdeczne dzięki za stworzenie sympatycznej atmosfery, a może i początku tradycji Koncertów pod Platanem na koniec roku szkolnego.

W trakcie naszego pobytu miał miejsce jeszcze konkurs na podbijanie piłki głową. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył przedstawiciel klasy Ib Piotrek Gieruszczak. Największe owacje zebrał jednak ksiądz Rafael, który dzielnie reprezentował w konkursie grono nauczycielskie.

Warto również wspomnieć o rozpoczęciu naszego spotkania, kiedy to zgodnie z tym, jak pisał starożytny historyk Herodot, „perski król Kserkses, zachwycony, zatrzymał swe wojsko maszerujące przeciw Grekom, by z szacunkiem pokłonić się właśnie platanowi". W rolę Kserksesa wcielił się Wiktor Musiał i odegrał ją w bardzo sugestywny sposób (co możemy zobaczyć na zdjęciach).

Dziękuję wszystkim za udział i proszę pamiętajcie cały czas o głosowaniu http://swietodrzewa.pl/drzewo_roku_2012/, które trwa do 30 czerwca 2012 roku. Właśnie przed momentem Platan przekroczył liczbę sześciu tysięcy głosów :-)

PS. O naszej akcji w dniu dzisiejszym poinformował w dodatku lokalnym Dziennik Zachodni (skan pod wybranymi zdjęciami).


Pod Platanem 22 czerwca 9

Pod Platanem 22 czerwca 9

Pod Platanem 22 czerwca 14

Pod Platanem 22 czerwca 18

Pod Platanem 22 czerwca 24

Pod Platanem 22 czerwca 27

Pod Platanem 22 czerwca 20

Pod Platanem 22 czerwca 7

Drzewo Roku 2012

  Fot. Platan

 

wiadomośc ze strony:http://www.liceum.kozy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=493:konkurs-na-qdrzewo-roku-2012q&catid=10:z-zycia-szkoly

hk


Kategoria: platan - DRZEWO ROKU
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 07 > 03

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u