BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 05 > 22
Kategoria: O KOZACH ... inaczej

Artystyczne instalacje* ...

Dodano: 2012-05-22 10:22:57Wygasa: 2012-07-31

Nasza miejscowość przez dłuższy czas gościła grupę studentów Katowickiej ASP, którzy tworzyli różnego typu dzieła inspirowane przyrodą, architekturą , mieszkańcami i historią - Kóz. Fotografowali, robili wywiady, malowali, rysowali, kręcili filmy ...

W parku dworskim ( i w różnych innych częściach naszej  miejscowości),  można zobaczyć  instalacje  ... plastyczne aranżacje w przestrzeni - są chwilowe - bowiem powstały z papieru i zmywalnej farby ... co spieszymy wyjaśnić niektórym, zaniepokojonym tymi zmianami mieszkańcom ...

A jak nas postrzegali mozna poczytać: http://www.asp.katowice.pl/news/post/703/plener-w-kozach

 

*Instalacja - wieloelementowa realizacja artystyczna w konkretnej przestrzeni (miejscu, obiekcie itp.) zastanej, lub konstruująca taką przestrzeń.

Instalacje wykorzystują wszelkie materiały i media. Ze względu na operowanie przestrzenią wywodzi się z doświadczenia rzeźby i związana jest z rozwojem sztuki w drugiej połowie XX wieku. Ewolucja tej formy wynika z praktyk takich jak: tworzenie environment - autorskich przestrzeni, asamblaży - zestawienia przedmiotów gotowych, tworzenie kolekcji przedmiotów, aranżacji rzeźbiarskiej zwracającej uwagę na relacje pomiędzy obiektami. Historycznie, pierwsze tego typu realizacje wykorzystywały miejsca "ubogie", opuszczone budynki, przestrzenie poprzemysłowe, miejsca niezwiązane powszechnie ze sztuką, niejako wprowadzając sztukę w przestrzeń życia, jak również w przestrzeń natury, w ten sposób dodając do dzieła znaczenia wynikające ze specyfiki miejsca, przeciwstawiając się jednocześnie koncepcji dzieła jako "odizolowanego" obiektu. Instalacja może być czasowa lub stała. Prace instalacyjne zostają umieszczone w pomieszczeniach wystawowych, takich jak muzea i galerie, a także przestrzeni publicznej i prywatnej. W gatunku tym wykorzystuje się przedmioty codziennego użytku, naturalne materiały, jak również nowe media, takie jak: wideo, dźwięk, performance, rzeczywistość wirtualna i internet.

źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Instalacja_%28sztuka%29

hk

 


Kategoria: O KOZACH ... inaczej
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2012 > 05 > 22

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u