BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 09 > 06
Kategoria: Budowa ronda na DK-52

Informacja o budowie ronda na drodze DK-52

Dodano: 2011-09-06 16:33:32Wygasa: 2011-10-19

Poniżej wyjaśnienia  na temat budowy ronda w Centrum Kóz,  na  drodze krajowej 52 prowadzonej przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Katowicach


Inwestor zadania Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Katowicach, wyznaczył nowy termin oddania do użytkowania ronda w centrum gminy na dzień 15.09.2011 r.

Wyznaczone są kolejne terminy ukończenia prac, co bardzo irytuje mieszkańców gminy. Często padają zarzuty mieszkańców naszej miejscowości, że kierownictwo Urzędu nie protestuje u wykonawcy i inwestora, wobec ciągłych zmian terminu ukończenia prac.

Uwagi mieszkańców są przekazywane bezpośrednio do kierownika robót drogowych, z którym kierownictwo Urzędu ma stały kontakt.

Od kilku tygodni nie było posiedzenia Rady Budowy Ronda, gdzie Wójt Gminy może przekazać ustne i telefoniczne protesty mieszkańców do kierownictwa GDDKiA.

Droga Krajowa DK-52 jest w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Katowicach, która w całości finansuje zadanie i ustala nowe terminy zakończenia prac lub określa wysokość kar umownych za niewykonanie przez inwestora prac wg ustalonego w harmonogramu.

Do Wójta Gminy dochodzą również informacje, że przejście podziemne nie będzie oddane do użytkowania dla mieszkańców, co jest nieprawdą. Wykonanie podziemnego przejścia pod drogą krajową jest ważnym elementem zadania inwestycyjnego.

Problemy techniczne w wyznaczeniu wysokości położenia elementów ronda, jak również niesolidność podwykonawców nie są usprawiedliwieniem ciągłych przedłużeń terminu ukończenia prac. Utrudnienia komunikacyjne dotykają szczególnie mieszkańców naszej miejscowości.

Opracował:

K. Greń Z-ca Wójta Gminy Kozy


Kategoria: Budowa ronda na DK-52
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 09 > 06

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u