BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 08 > 02
Kategoria: O KOZACH ... inaczej

Ciekawostka ... Audycja radiowa z elementem uznania działalności TMHiZK

Dodano: 2011-08-02 13:01:55Wygasa: 2011-08-31

Wydawanie czasopisma historycznego i prowadzenie badań nad przeszłością miasta- to główne zadania, jakie stawia sobie powołanie właśnie do życia Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne.

"[...] paradoksem jest to, iż Bielsko-Biała nie posiada żadnego periodyku o charakterze historyczno-regionalnym. "Mniejsze miasta i miejscowości, jak choćby Żywiec i Kozy wydają takie pisma"- mówi dr Polak. [...]"

http://www.radiobielsko.pl/news/10688-Chca_wydawac_pismo_historyczne.html

Bielsko-Biała
Chcą wydawać pismo historyczne
16:27, 18.07.2011, autor: Magda Fritz
Wydawanie czasopisma historycznego i prowadzenie badań nad przeszłością miasta- to główne zadania, jakie stawia sobie powołanie właśnie do życia Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne. "Momentem konsolidującym była praca nad monografią Bielska-Białej, w której uczestniczyło kilku naszych członków. Przy tej okazji wyszła potrzeba pociągnięcia pewnych tematów badawczych, które zostały tylko zaznaczone w tym wydawnictwie"- mówi nasz dzisiejszy gość dr Jerzy Polak, honorowy prezes towarzystwa. Dodaje, że paradoksem jest to, iż Bielsko-Biała nie posiada żadnego periodyku o charakterze historyczno-regionalnym. "Mniejsze miasta i miejscowości, jak choćby Żywiec i Kozy wydają takie pisma"- mówi dr Polak.

Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne założyło kilkanaście osób. To historycy, historycy sztuki, etnografowie i archeolodzy. "Do tego grupa miłośników, którzy nie zajmują się zawodowo badaniami naukowymi, ale to oni właśnie sprowokowali powstanie naszego stowarzyszenia. Zajmują się popularyzacją historii naszego regionu"- mówi prezes towarzystwa dr Bogusław Chorąży z bielskiego muzeum. Towarzystwo chce także organizować spotkania wykłady dla miłośników historii.

opr.BJ


Kategoria: O KOZACH ... inaczej
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 08 > 02

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u