BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 07 > 01
Kategoria: RADA GMINY - aktualności

II spotkanie władz gminy z mieszkańcami

Dodano: 2011-07-01 11:18:44Wygasa: 2011-07-14

W dniu 29 czerwca br. o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury w Kozach odbyło się II gminne spotkanie władz gminy z mieszkańcami...

W spotkaniu z ramienia władz gminy wzięli udział Wójt Gminy Kozy, zastępca Wójta, Radni Gminy Kozy, Sekretarz, Skarbnik, Kierownik Referatu Budownictwa i Rozwoju Gospodarczego, radca prawny.

Pierwszym tematem spotkania była budowa kanalizacji. Kierownik Referatu Budownictwa i Rozwoju Gospodarczego Pani Anna Spiżewska przedstawiła zrealizowaną część inwestycji, wskazała gdzie obecnie na terenie naszej gminy jest wykonywana kanalizacja oraz gdzie powstanie. Głos zabrał również wykonawca kanalizacji Pan Andrzej Harmata oraz inspektor nadzoru Pan Roman Madej.    

Drugim tematem był ogólnopolski program „Słoneczna Gmina", którego celem jest umożliwienie mieszkańcom gmin zakupu zestawów kolektorów słonecznych na bardzo atrakcyjnych warunkach. Pan Marcin Czechowski przedstawiciel firmy działającej w tej branży przybliżył czym są kolektory słoneczne, jakie są ich rodzaje, budowa, działanie oraz koszty.

Kolejnym - trzecim tematem były Dni Kóz i Powiatu Bielskiego,  które miały miejsce w dniach 25-26 czerwca br. Odbyło się wiele imprez integrujących naszą społeczność. Wójt Gminy Kozy Pan Krzysztof Fiałkowski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do ich organizacji oraz zaprosił na kolejne - przyszłoroczne Dni Kóz.  

Czwartym tematem była budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Beskidzkiej i Kościelnej oraz chodnika w Małych Kozach. Zastępca Wójta Gminy Kozy Pan Kazimierz Greń przekazał bieżące informacje o przebiegu prac oraz planowanym terminie ich zakończenia.

Piąty temat spotkania to inwestycje na terenie naszej gminy. Przystąpiono do dwóch przetargów: zmiany konstrukcji dachu na budynku Przedszkola oraz docieplenia ścian zewnętrznych sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Natomiast kończy się inwestycja realizowana z Gminą Wilamowice związana z rozbudową oczyszczalni.

Na bieżąco realizowane są również sygnały mieszkańców, głównie odnośnie naprawy naszych koziańskich dróg. W trosce o bezpieczeństwo naszej gminy podpisano umowę na patrole nocne Policji, dzięki którym już zmniejszyła się liczba przestępstw w Kozach.

Szóstym tematem był e-Urząd. Sekretarz Gminy Kozy Pani Monika Olma wskazała korzyści i zaprosiła do rejestracji na platformie e-Urzędu.

Na spotkaniu wysłuchano uwag oraz pomysłów dotyczących spraw społecznych. Udzielono również  odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania i problemy związane z życiem społeczności koziańskiej.

Kończąc spotkanie Pan Wójt podziękował przybyłym oraz zaprosił mieszkańców do dyżurujących radnych oraz do Urzędu.        

 

B. Walewska


Kategoria: RADA GMINY - aktualności
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 07 > 01

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u