BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 06 > 15
Kategoria: Imprezy Konkursy Wystawy

Zaproszenie na Dni Kęt - JARMARK RÓŻNOŚCI OD ŚWIĘTEGO JANA DO WSPÓŁCZESNOŚCI !!

Dodano: 2011-06-15 08:44:23Wygasa: 2011-06-18

plakatEwa Farna i Kasia Wilk będą gwiazdami tegorocznych Dni Kęt (17-19 czerwca), organizowanych po raz pierwszy na stadionie HEJNAŁ przez kęcki samorząd i Dom Kultury w Kętach.

W programie tegorocznego święta gminy znalazły się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w dodatku doprawione klimatem rodem ze średniowiecznego jarmarku różności.

Zapraszamy w imieniu organizatorów ... harmonogram i plakat poniżej ...

Podczas piątkowego bloku imprez będziemy chcieli nawiązać do studenckiego święta młodzieży - Żakinady. Rozpocznie ją korowód młodzieży z gminnych szkół, który poprowadzi z Domu Kultury do stadionu HEJNAŁ burmistrz Tomasz Bąk. W nastrój ludycznego święta z przeszłości wprowadzą nas Zespół Muzyki Dawnej Scandicus i grupa teatralna BAJDURKI (która przypomni Legendę o św. Janie Kantym). Nie zabraknie jednak współczesnych akcentów - od godz. 17.30 zapraszamy na koncert zespołów młodzieżowych: KCP, PROHIBIT, VIXEN, NASER oraz wschodzącej gwiazdy polskiej sceny rockowej - Ewy Farny.

 

W sobotę 18 czerwca scenę plenerową na stadionie HEJNAŁ opanują dzieci i młodzież, które przed mieszkańcami miasta zaprezentują swoje umiejętności artystyczne - od godz. 16.00 będzie więc czas na taniec, muzykę i popisy wokalne. Wieczorem do wspólnej zabawy zaproszą nas: ZGREDYBILLIES, KASIA WILK, a na klubowe granie DJ Maro i DJ Nooner.

Sobotniej części Dni Kęt towarzyszyć będzie Kęcki Piknik Patriotyczny (od godz. 13.00): mecz Oldbojów Wisły Karków z Dream Team Gminy Kęty, koncert Orkiestr Dętych OSP (Witkowice, Bielany, Bulowice), pokazy (Grupy Rekonstrukcji Historycznej Batalionu Obrony Narodowej, Oświęcim, Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, 18 Batalionu Powietrznodesantowego, z Bielska-Białej, Sił Rezerwowych WKU Oświęcim) oraz zlot samochodów z epoki PRL-u - Grupa Południe.

 

W średniowieczną osadę rycerską zamieni się HEJNAŁ w niedzielę. Zobaczymy pokazy walk rycerskich, stoiska rzemiosł, posmakujemy kuchni staropolskiej - wszystko to przygotuje dla nas Drużyna Wojów Wiślańskich KRAK. Ciekawie zapowiada się również Pokaz Mody Tysiąclecia, w programie którego znajdą się prezentacje strojów średniowiecznych, mieszczańskich i współczesnych. Jak przystało na jarmark, nie zabraknie występów artystycznych - zaśpiewają młode kęckie wokalistki: Klaudia Karczmarz, Jolanta Rokowska i Katarzyna Wietrzny, a o godz. 20.00 „Z Kęt do Europy" zawiezie nas kabaretowym pociągiem Teatr Polski z Bielska-Białej.

Spośród imprez towarzyszących Dniom Kęt warto skorzystać z propozycji Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego, które przez trzy dni na stadionie razem z dziećmi budować będzie średniowieczne Kęty. Warto też odbyć spacer ulicą Kościuszki razem z Towarzystwem Miłośników Kęt, a w galerii DK zobaczyć wystawę malarstwa „Kęty w twórczości Renaty Lichańskiej-Mleczko". Z kolei sportowych emocji na pewno dostarczy mecz piłki nożnej oldbojów 40+, rozegrany na Orliku 2012. Nie zabraknie oczywiście dmuchanego świata zabawy - w tym roku najmłodszym na pewno spodoba się Wesołe Miasteczko, które również rozłoży się na murawie HEJNAŁU.

organizatorzy

plakat

hk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kategoria: Imprezy Konkursy Wystawy
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 06 > 15

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u