BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 05 > 24
Kategoria: Imprezy Konkursy Wystawy

I Turniej Szachowy Gminy Kozy im. Władysława Honkisza

Dodano: 2011-05-24 13:46:18Wygasa: 2011-05-31

Turniej odbędzie się 12 czerwca 2011r.   w Domu Kultury w Kozach od godziny 9.00 w trzech kategoriach wiekowych: młodszych juniorów (7-12 lat), starszych juniorów (13-18 lat), seniorów (18 lat wzwyż).

Zgłoszenia do turnieju należy dostarczyć do 30 maja 2011 roku do sekretariatu Domu Kultury (tel. 8174232) lub drogą e-mailową na adres turniejszachowykozy@wp.pl

więcej na temat konkursu poniżej ...

"Gra w szachy to nie tylko dobrze spędzone wolne chwile,
 gdyż przy niej przyswaja się i doskonali takie cechy charakteru,
które w potrzebie nie zawodzą."

Beniamin Franklin

 

I Turniej Szachowy Gminy Kozy im. Władysława Honkisza

 

Cele: popularyzacja gry w szachy; kształcenie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia oraz zasadnego podejmowania decyzji, kreatywności, rozwijania wyobraźni; zachęcanie do uczciwego współzawodnictwa; integracja środowiska lokalnego.

Patronat: Wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski, Wicestarosta Bielski Grzegorz Szetyński.

Termin: turniej odbędzie się 12 czerwca 2011 roku w Domu Kultury w Kozach od godziny 9.00 w trzech kategoriach wiekowych: młodszych juniorów (7-12 lat), starszych juniorów (13-18 lat), seniorów (18 lat wzwyż).

Zgłoszenia do turnieju należy dostarczyć do 30 maja 2011 roku do sekretariatu Domu Kultury (tel. 8174232)  lub drogą e-mailową na adres turniejszachowykozy@wp.pl  według wzoru : imię i nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, adres e-mailowy.

Metoda rozgrywek będzie uzależniona od ilości zgłoszeń w poszczególnych kategoriach i zostanie podana do informacji zawodników do 30 maja bieżącego roku.

Nagrody:  statuetki/puchary za pierwsze miejsca w każdej z kategorii, dyplomy oraz nagrody książkowe dla finalistów . Wyróżnienia: dla najmłodszego uczestnika turnieju,  dla najstarszego uczestnika turnieju.

 

Prowadzenie: Paweł Kine (opieka sędziowska), Anna Filarska, Jacek Kaliński, Miłosz Zelek.

 

Sprawy różne: W Turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego. Przy jednakowej ilości punktów o kolejności miejsc decydują wartości punktowe dla danego systemu rozgrywek, które zostaną podane przed rozpoczęciem pierwszej partii.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie Turnieju.

Organizatorzy:Dom Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów LO im. K.K. Baczyńskiego w Kozach

 

przypomijmy sylwetkę pana Wł.Honkisza:

 

Informację opracowano na podstawie artykułu p. Andrzeja Szwedera

Władysław Honkisz był człowiekiem o dużym autorytecie, cenionym i lubianym działaczem społecznym, konsekwentnym w swoich poczynaniach. Jako wielki przyjaciel sportu liderował wielu przedsięwzięciom związanym z działalnością sportową na terenie Gminy Kozy.

W 1974r. został członkiem Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł". Założył i zorganizował sekcję szachową, w której pełnił funkcję kierownika. Z zapałem poświęcił się pracy trenerskiej, skupiając w sekcji młodzież oraz osoby starsze. Kierując grupą szachistów, organizował turnieje szachowe na terenie gminy. Owocem pracy włożonej w rozwój sekcji były uzyskane wyniki w mistrzostwach wojewódzkich juniorek i seniorek, czołowe miejsca drużynowe w lidze wojewódzkiej i lidze szkolnej, a także medale i wyróżnienia zawodników.

Jako założyciel kółka szachowego w Domu Kultury, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum w Kozach Władysław Honkisz był opiekunem grup młodzieżowych, organizatorem obozów szkoleniowo - wypoczynkowych dla młodych miłośników szachów.

W 1985r został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju sportu na terenie gminy.

Władysław Honkisz 40 lat wykonywał pracę społeczną , z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem. Był człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej, o bardzo łagodnym usposobieniu, ujmującym w nawiązywaniu kontaktów, zawsze uśmiechniętym i entuzjastycznie nastawionym do życia. Posiadał niespożytą energię w działaniu dla dobra drugiego człowieka i społeczności lokalnej.

Dlatego w pełni zasłużył na pamięć kolejnych pokoleń poprzez patronowanie konkursowi z tej dyscypliny, którą pokochał.

Zapraszamy w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w konkursie!!!


hk


Kategoria: Imprezy Konkursy Wystawy
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2011 > 05 > 24

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u