BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2010 > 06 > 15
Kategoria: Dni Kóz 2010

Dni Kóz 2010

Dodano: 2010-06-15 08:11:29Wygasa: 2010-07-31

Kolejne Dni Kóz za nami ...

    W sobotę 12 czerwca imprezy odbywły się przede wszystkim na placu targowym.

W kamieniołomie o godz. 11.00 rozpoczeły się zawody wędkarskie. O godzinie 9.00 w Centrum Sportowo-Widowiskowym został rozegrany Turniej Trójek Siatkarskich, gdzie zmierzyły się ze sobą trzyosobowe drużyny w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i powyżej lat 16. O tej samej godzinie, tym razem na starym placu targowym rozegrany został konkurs "Sprawdź czy dziś zdasz prawko". Konkurs przebiegał jak państwowy egzamin na prawo jazdy, czyli składał się z części teoretycznej i praktycznej.
O godzinie 10.00 na stadionie LKS w Kozach zostały rozegrane mecze piłki nożnej o mistrzostwo ligi okręgowej klasy B Orzeł Kozy - Soła Kobiernice młodzików i juniorów.

Po południu począwszy od godz. 15.00 rozpoczeły się imprezy na palcu targowym. Przez godzinę trwały zabawy i pokazy dla dzieci zorganizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Kozach. Program „Bańki, balony, baloniki..." był prezentacją działań prowadzonych przez Liceum we współpracy z Uniwersytetem Śląskim w ramach projektu „Partnerzy w nauce". Uczniowie szkoły zbudowali balony na ogrzane powietrze, które zaprezentowali publiczności podczas Dni Kóz . Licealiści pokazali również inne proste doświadczenia i zabawy związane z balonami, lataniem i bańkami.

Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w Dyktandzie Gminnym, przygotowanym przez Gimnazjum w Kozach. Uczestnicy konkursu mogli poszczycić się znajomością reguł pisowni naszego ojczystego języka.

O godz. 17.00 odbyły się koncerty kreatywne VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych - ZŁOTA TRĄBKA 2010. W trakcie tego konkursu orkiestry były oceniane nie tylko za wykonawstwo utworów, ale również za aranżację i elementy wizualne o dowolnej formie artystycznej (np. happening, performance, żart sceniczny, układ choreograficzny, musztra paradna). Było to barwne widowisko. Szczególnie ciekawe widowisko przygotowała startująca w konkursie Młodzieżowa Orkierstra Dęta z Kóz. Program pod tytułem "Kozy dawniej i dziś" nawiązywał do tradycji koziańskiech i krakowskich. Przygotowali go Stanisław Wóbel i Krystyna Mirocha. Na początku programu na plac targowy wjechała wspaniała bryczka, w której podróżowała gaździna koziańska przystrojona w koziańską jaklę. W jej rolę wcieliła się Maria Handzlik. Orkiestra zagrała "Przez tę koziańską wieś", a  śpiewem towarzyszył jej Zespół Pieśni i Tańca "Kozianie".  Nastepnie orkiestra wykonała  utwór braci Golców "San Francisco", do którego układ choreograficzny przygotowały marżonetki. Na koniec hejnał mariacki zapowiedział wspaniałego krakowiaka, zatańczonego przez "Kozian". Program zaprezentowany przez naszą Orkiestrę Dętą zapewnił jej srebrny dyplom i Puchar Przewodniczącego  Rady Gminy Kozy. Pierwsze miejsce, złoty dyplom i Puchar Wójta Gminy Kozy zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta VIVAT !  z Sierakowa pod dyrekcją Roberta Morkisa. Wspaniała gra, przepiękne stroje stylizowane na staropolskie kontusze zapadły w pamięci widzów. tak samo jak występy pełnych enargii i sympatyczych marżonetek, zwłaszcza w tańcu z szablami. Trzecie miejsce i Puchar Dyrektora Domu Kultury w Kozach otrzymała Orkiestra Dęta Gminy Piastowe Miejsce pod dyrekcją Stanisława Maneta.

Po koncertach kreatywnych miał miejsce program artystyczny przygotowany przez Liceum w Kozach.

Pół godziny później poznaliśmy laureatów konkursu Promocja Młodych Talentów.

O godz. 20.30 wystąpił Zespół „Dzień Dobry". Różnorodny repertuar, który wykonuje grupa jest wynikiem czerpania inspiracji z różnych kultur i stylów muzycznych. Oprócz autorskich kompozycji są w nim piosenki poetyckie, filmowe czy też polskie i światowe przeboje w zaskakujących, akustycznych aranżacjach. (Więcej o zespole ...,) (Posłuchaj utworów)

Około godziny 23.00 wystąpił zespół „Stonehenge". Koncert Muzyka Świata zabrał widzów w pełną energii , choć krótszą niż sadziliśmy podróż. Żywiołowe rytmy i szybkie tempo nie pozwoliły się nudzić. Nogi same porwały do tańca. Niestety ulewa jaka nadciągła nad plac targowy w trakcie koncertu uniemożliwiła jego dokończenie. (Więcej o zespole...) (Posłuchaj utworów)

W zwiazku z porblemami technicznymi nie odbył się również pokaz dawnego, damskiego, koziańskiego stroju ludowego.
Na tym zakończył się pierwszy dzień świętowania.

W niedzielę 13 czerwca czekała nas dalsza część atrakcji. W dniu tym przewidziana była główna część VII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych - ZŁOTA TRĄBKA. Rozpoczeła się ona o godz. 11.30 paradą orkiestr , a od godz. 12.15 do około 18.40 odbywały się właściwe koncerty zgromadzonych orkiestr. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce około 19.00.

W międzyczasie o godz. 14.00 z parku dworskiego wystartowali uczestnicy VIII Biegu Górskiego na Hrobaczą Łąkę o Puchar Wójta Gminy Kozy.

M. Tylza-Janosz


Kategoria: Dni Kóz 2010
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2010 > 06 > 15

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u