BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2010 > 05 > 20
Kategoria: Informacja turystyczna

EMTB Enduro Trophy Bielsko-Biała - rajd rowerowy

Dodano: 2010-05-20 08:13:31Wygasa: 2010-05-23

W dniu 22 maja br. odbedzie się EMTB Enduro Trophy Bielsko-Biała. Część trasy przebiega przez koziańske szlaki górskie ...

EMTB Enduro Trophy Bielsko-Biała / 22.05.2010

Trasa pierwszej w tym sezonie edycji EMTB Enduro Trophy, rozgrywana będzie w najbliższych okolicach Bielska-Białej, w zachodniej części Beskidu Małego. Najwyższe punkty na trasie to Magurka Wilkowicka ( 909m ) i Gaiki ( 808m ). Niech Was jednak nie zmyli mała wysokość tych gór, są strome i nieźle potrafią dać w kość !
Start zawodów umiejscowiony jest na parkingu przy Przełęczy Przegibek. Stąd zaczyna się OS1 - podjazdowy - który rozpoczyna się fragmentem interwałowym, by w końcowej części przejść w ostry kamienisty podjazd z metą na Gaikach, który dla niejednego z Was może być trudny do pokonania z siodła.
OS2 - zjazdowy - wymaga sporych umiejętności technicznych, zwłaszcza pierwsze agrafki na niebieskim szlaku, które są wyjątkowo ciasne. Później jest już łatwiej i szybciej, niemniej nadal trzeba uważać by nie przestrzelić niespodziewanych zakrętów. Meta znajduje się zaraz za podbiegiem po stromych schodach, na płycie kamiennego amfiteatru.
Następny odcinek to dojazdówka wygodnymi szutrówkami do Przełęczy u Panienki, potem 100m podejścia do startu OS3.
OS3 - interwałowy - łatwy technicznie, szybki, ale wymaga dobrej kondycji. Meta ponownie na Gaikach.
OS4 - zjazdowy - zaczyna się kawałeczek poniżej startu OS2. Tutaj trzeba się skoncentrować. Początek to kręta ścieżka, następnie kamienie różnej wielkości, szybkie zakręty, kawałek na dokręcenie i ponownie techniczny odcinek. W dolnej części szybki singiel z ostrymi nawrotami o 180 stopni. Przed samą metą po przecięciu strumyczka odrobina podjazdu.
Dojazd do ostatniego OS'u prowadzi szlakiem żółtym do Przełęczy Łysej i następnie czerwonym pod schronisko na Magurce Wilkowickiej, gdzie ze spokojem można się posilić i wzmocnić przed ostatnim zjazdem.
OS5 - zjazdowy - najpierw szlak żółty, szybka szutrowa droga, po chwili odbicie na szlak czerwony - tu robi się bardzo atrakcyjnie, singlowo, korzeniście, kamieniście - wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej ! Potem znowu seria ciasnych zakrętów i zjazd do mety.
Wiwaty i uściski dla tych co już dojechali i są w stanie ruszać kończynami :) Gratulacje! Ukończyliście pierwszą tegoroczną edycję tych niełatwych zawodów!

Zapraszamy do rejestracji na stronie www.endurotrophy.pl, zapewniając jednocześnie, że uczestnictwo w imprezie gwarantuje doznania dotychczas niespotykane na rynku wyścigów MTB. Enduro Trophy to nie tylko ciężka walka z arcytrudnymi technicznie i kondycyjnie trasami. To też firmowana przez EMTB.pl cudowna atmosfera kumplowskiego wypadu w góry, który dla dodania odrobiny pikanterii jest doprawiony przyprawą o nazwie „rywalizacja".

EMTB.pl / Horizon Five


Kategoria: Informacja turystyczna
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2010 > 05 > 20

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u