BIP
lang: en lang: fr lang: de Polski

Nawigacja: Główna > Aktualności > 2009 > 12 > 29
Kategoria: Różne

Sukces młodego flecisty z Kóz, Pawła Stępienia

Dodano: 2009-12-29 10:02:49Wygasa: 2010-01-31

Dnia 28 grudnia 2009 r. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbył się na finał konkursu „Młody Muzyk Roku".

  Konkurs był przeznaczony dla młodych muzyków zajmujących się muzyką klasyczną. O tytuł Młodego Muzyka Roku walczyło 17 artystów. Jednym z nich był Paweł Stępień, zamieszkały w Kozach.
Po występach półfinałowych zostało wyłonionych siedmiu finalistów (wśród nich Paweł), którzy przedstawili szerszej publiczności swój program finałowy. Tytuł Młodego Muzyka Roku 2009 jury pod przewodnictwem Agnieszki Duczmal przyznało 17-letniemu akordeoniście Bartoszowi Głowackiemu. Będzie on reprezentować Polskę podczas Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków we Wiedniu w maju 2010.


    Jednak telewidzom najbardziej spodobał się występ Pawła. W głosowaniu w systemie audiotele oddali na niego najwięcej głosów. Paweł mimo, że nie zwyciężył, odniósł niebywały sukces, gdyż jego gra trafiła do serc zwykłych ludzi.


   Paweł Stępień urodził się w 1991 r. Naukę gry rozpoczął w 1998 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasie fletu Doroty Korpanty. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: Grand Prix oraz I miejsca w kategorii premiery na III Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie (2009 r.), III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie na Instrumenty Dęte w Bydgoszczy „Miniatura" (2009 r.), I miejsca na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych klas IV i V II st. w Bydgoszczy (2008 r.), I miejsca na VI Ogólnopolskim Festiwalu Instrumentów Dętych w Szczecinie „Etiuda" (2008r.). Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Filharmonii Agrafki Muzycznej. W 2009 r. został laureatem stypendium Młoda Polska. Brał czynnie udział w kursach mistrzowskich. W 2008 r. wziął udział w wakacyjnym kursie w Idyllwild (Los Angeles), który zakończył się koncertem w Disney Concert Hall.
  "Na przekór obiegowym opiniom, że flet poprzeczny to niemęski instrument, gra na nim ostro. Jak na kibica Manchesteru United przystało. Fanem tego klubu jest równie długo, co uczniem szkół muzycznych. Gdyby nie kariera flecisty, widziałby siebie w roli komentatora sportowego. Zresztą z postury bardziej przypomina sportowca niż uduchowionego muzyka.
Dla równowagi lubi posłuchać heavy metalu."

  Konkurs był transmitowany w TVP Kultura, relacje filmowe wraz z przedstawieniem sylwetek półfinalistów i finalistów można obejrzeć na stronie TVP pod adresem
http://www.tvp.pl/kultura/wydarzenia/mlody-muzyk-roku/wideo/final-pawel-stepien

   Medialny rozmach towarzyszący temu wydarzeniu miał jeden cel - wypromować tych młodych artystów. Jak podkreślają autorzy konkursu na co dzień Ci młodzi ludzie nie mają szans zaprezentować się szerszej publiczności. Młodzi artyści wypadli wspaniale, a najbardziej cieszy nas fakt, że wśród finalistów był mieszkaniec Naszej miejscowości.

Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Żródło: http://www.tvp.pl/kultura/wydarzenia/mlody-muzyk-roku.

Oprac. M. Tylza-Janosz

 


Kategoria: Różne
Nawigacja: Główna > Aktualności > 2009 > 12 > 29

Pogoda

()
Temp: °C
Wiatr: km/h
Prognoza na noc:
Temp: °C,
Wiatr: km/h

Szczegóły (ICM)
Ostrzeżenia pogodowe

WYBORY SAMORZĄDOWE

e-ADMINISTRACJA

BIP Urzędu Gminy Kozy

RADA GMINY - aktualności

INWESTYCJE GMINNE

BEZPIECZEŃSTWO

sprawy porządku w Gminie

ROLNICTWO

OCHRONA ZDROWIA

SPORT i REKREACJA

POMOC SPOŁECZNA

OŚWIATA

KULTURA

Współpraca z NGO

PARAFIE w Kozach

Konsultacje społeczne

Projekty z UE

Polecamy

Poznaj Kozy

>>> Archiwum stron <<<


Logo Kino Marzenie


Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna.
Pokaż zawartość


Związek Powiatów Polskich
Logo Euroregionu Beskidy


stat4ustat4u